شهرداری امیدیه

درحال بارگذاری ...

پاک باشیم و خدمتگزار
بازگشت

معابر فاقد نام شهر امیدیه به زودی نام گذاری می شود…

معابر فاقد نام شهر امیدیه به زودی نام گذاری می شود…
با تصویب نام بیشتر معابر فاقد نام شهر امیدیه در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر و ارجاع مصوبه به کمیته انطباق فرمانداری امیدیه جهت تایید بزودی این معابر نامگذاری می شوند. براساس بند ۲۴ ماده ۷۱ “تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور” نام بیش از یکصد کوچه، خیابان، بلوار، میدان و فضای شهری براساس اولویت نام شهداء والامقام شهر امیدیه توسط شورای شهر تصویب و جهت تایید به کمیته انطباق فرمانداری ارسال شد.
براساس برخی بندهای ماده یک آیین نامه ۳۱۰۵ نامگذاری شهرها، خیابان ها، امکان و موسسات عمومی که ۱۳۷۵/۹/۱۷ و در جلسه ۳۸۷ شواری عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، تاکید دارد که <<نام شخصیت های مهم تاریخ صدراسلام و انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر آن و حوادث مهم تاریخ مبارزات اسلامی مردم ایران در درجه اول و نام شخصیت های فرهنگی، ادبی، علمی، سیاسی و تاریخی ایران و اسامی راجع به اندیشه، فکر و هنر و نیز مظاهر طبیعت زیبای ایران در مرتبه بعد پذیرفته شد.
نامگذاری معابر و اماکن بنام شهدای انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، عملیات تروریستی در طول ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب و شهدای محور مقاومت و مدافع حرم هم تابع این آیین نامه است؛ با ابن تفاوت که در این نامگذاری، تقاضای اعضای خانواده درجه اول شهدا به عنوان اولویت بررسی ها مورد توجه قرار می گیرد.

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۴/۲۷

دسته: اخبار شهرداری


نظرات دیگران درباره این مطلب

برای نوشتن دیدگاه باید شوید