خدمت رسانی جایگاه سوخت CNG شهرداری امیدیه

گاز طبیعی فشرده یا CNG:سوختیاست که عمدتاً به عنوان جایگزینی برایبنزین،گازوئیلوگازمایعبه کار می‌رود. CNG نسبت به هر سه اینها آلودگی کمتری ایجاد می‌کندهمچنین ایمنی بیشتری در هنگام نشت دارد چون گاز از هوا سبکتر است و به سرعت پراکنده می‌شود

CNG با فشرده‌سازی گاز طبیعی بصورت خام ایجاد می‌شود به گونه‌ای که حجمی که اشغال می‌کند کمتر از یک درصد حجمی است که گاز طبیعی در شرایط عادی اشغال می‌کند.CNG هم در خودروهای بنزین‌سوز که موتور آنها برای استفاده از سی‌ان‌جی اصلاح شده و هم در خودروهایی که با موتور اختصاصا CNG سوز(OEM)ساخته شده‌اند، استفاده می‌شود.

از مزایای استفاده از گاز طبیعی در مقایسه با بنزین می‌توان به آلایندگی کمتر، عدد اکتان بالا (۱۳۰)، افزایش راندمان ۱۵ درصدی و در کشوری چون ایران فراوانی و قیمت مناسب نام برد. در مقابل، هزینه احداث ایستگاه‌های سوختگیری، وجود محدودیت فضا در نصب مخازن سوختگیری بر روی خودرو، کاهش پیمایش خودرو و نیاز به طراحی و تقویت بخشهای متعددی از خودرو نظیر شاسی، اکسل به (دلیل افزایش وزن)، سیستم خنک کاری و غیره در خوروهای تبدیلی، از معایب استفاده از این سوخت می‌باشد.

براساس گزارش ها با توجه به بالا رفتن قیمت بنزین در روزهای اخیر استفاده از این نوع سوخت در شهرهای مختلف ایران 25 درصد افزایش یافته است.

در مناطق گرمسیر که رانندگان وسائط نقلیه روزهای زیادی از ایام سال را با دما و شدت تبخیر بنزین بالایی تجربه می کنند نیز تمایل به استفاده از سوخت های جایگزین بنزین افزایش یافته است.
جایگاه های شهرداری، توکل، شرکت نفت و جاده ماهشهر چهار مرکز ارائه سوخت CNG می باشند.

یک جواب بنویسید

ایمیل دیده نمیشود. لطفاً گزینه های مشخص شده با ستاره را پر کنید *